MNK Zrinjski obranio naslov u futsal KUP-u BiH

U nedjelju je u dvorani na Bijelom brijegu odigrana revanš utakmica finala Kupa BiH u Futsalu, u kojoj su snage odmjerile ekipe Zrinjskog i Centra. U fenomenalnoj utakmici, slavila je ekipa Zrinjskog rezultatom 5:4, te tako obranila naslov u  KUP-u BiH. U prvoj utakmici u Sarajevu bilo je 3:3.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini. Drežnjak u četvrtoj minuti dovodi Plemiće u vodstvo, a vrlo brzo Kahvedžić zabija za 1:1. To nije omelo previše domaćine, koji preko Raguža u devetoj minuti ponovo vode. Ekipa Centra nije posustala, tako da u 13. minuti Kahvedžić vraća utakmicu u egal. Pred sami kraj poluvremena Plemići imaju kontranapad, tri na jedan, ali pogrešan zadnji pas ukrotio je golman gostiju. Tako se na poluvrijeme otišlo rezultatom 2:2, koji je odgovarao Zrinjskom. Drugo poluvrijeme bolje otvara Centar i preko Novoselca u 27. minuti dolazi u prednost. Međutim, Plemići nošeni publikom u 30. minuti preko Sutona dolaze do 3:3 i super zanimljive završnice. Gosti preko Jusića dolaze do prednosti 4:3, u 34.minuti, što je natjeralo domaćine da pozovu minutu odmora. Nakon toga, Franjo Delić postaje golman igrač i domaći stvaraju veliki pritisak, koji u 38.minuti dovodi do gola Ivankovića za 4:4. Ni to nije bilo dovoljno Zrinjskom za pehar, tako da nastavljaju pritiskati i u 39. minuti preko Boškovića dolaze do 5:4. Centar se pokušao vratiti, ali nije bilo dovoljno vremena, iako su kod rezultata 4:4, preko Kahvedžića imali dobru šansu, no Delić stigao zatvoriti svoj gol. Nakon zadnjeg sudijskog zvižduka, moglo je da krene veliko slavlje domaćina, koji su obranili naslov pobjednika KUP-a BiH od prošle sezone.